KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13342251
nr 1334 2251
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer. Signerade, daterade 1978 och 1979, numrerade 18/150. Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:47:26
500 kr
600 kr
700 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage